Opatrunek WoundClot Gauze jest produktem medycznym jednorazowego użytku, sterylnym i bioabsorbowalnym, wykonanym z regenerowanej celulozy, który może być wytwarzany w różnych postaciach odpowiednich dla opanowania krwawienia z różnego rodzaju ran. 

Po nałożeniu i kontakcie z krwią struktura molekularna produktu zmienia się w membranę żelową, która przywiera do rany tworząc mechaniczną barierę powodującą natychmiastowe zmniejszenie krwawienia. Następnie płytki krwi z rany łączą się z opatrunkiem na skutek działania sił międzycząsteczkowych tworząc stabilną membranę, która jest w stanie powstrzymać poważne krwawienia tętnicze i żylne przez wiele godzin.

Określone grupy cząsteczkowe stworzone w procesie produkcji są następnie rozpraszane podczas powstawania warstwy żelowej w celu aktywowania we krwi różnych czynników koagulacji, pomagając w ten sposób w wytworzeniu w ranie naturalnego skrzepu fibrynowego.    

Po ustaniu krwawienia pozostałości membrany mogą zostać bezpiecznie spłukane z rany bez uszkodzenia miękkiej tkanki ani powstałego skrzepu. 

Dializa WoundClot

Dostępne rozmiary

2” X 2” (5cm X 5cm)

2” X 4” (5cm X 10cm)

woundclotLogo